Головна » 2013 » Березень » 13 » Знаємо свої права
Знаємо свої права
Восьмикласники Бородянської СЗОШ I-III ступенів № 2 взяли участь у черговому тренінговому занятті «Знаємо та реалізуємо свої права», щоб не лише підвищити свою обізнаність у сфері прав дитини, а насамперед навчитися правомірно діяти у різних конфліктних життєвих ситуаціях.

Одним із популярних серед підлітків форматів залишаються тренінгові заняття за методикою «рівний – рівному». У процесі виконання завдань учасники в групах відпрацьовують матеріали у такому вигляді, який буде найбільш зрозумілим і доступним їхнім ровесникам. А інформація настільки цікава й вражаюча, що не поділитися нею з друзями просто неможливо.

Однією із запитуваних підлітками тематик є правова. Соціальні дослідження свідчать, що рівень правової культури та знань дітей про свої права й обов’язки досить низький. Майже кожна шоста дитина в Україні взагалі не знає законів, які її захищають. На жаль, як правило у ході тренінгових занять психологи виявляють аналогічну ситуацію: підліткам бракує елементарної обізнаності у сфері своїх прав, обов’язків та відповідальності за життєві ситуації, до яких вони потрапляють. Однак даний клас став приємним виключенням, та це не зменшило зацікавленості підлітків.

Під час тренінгового заняття саме за тематикою «Знаємо та реалізуємо свої права» учні восьмого класу глибше ознайомилися з основними положеннями головних правових документів, якими керується увесь світ, зокрема Загальною декларацією прав людини та Конвенцією ООН про права дитини. А також із тим, яке відображення ці міжнародні правові норми знайшли у правовій системі України.

А головне, в доступній ігровій формі діти отримали навички використання здобутих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій, які повсякчас трапляються з представниками цієї непростої вікової категорії. Тренінгове заняття мало на меті допомогти підліткам усвідомити глибинний зміст та сутність такого масштабного соціального явища як права дітей, щоб у різних конфліктних чи екстремальних ситуаціях вони змогли вибрати правомірні варіанти своєї поведінки. Підсумовуюче опитування підтвердило, що заняття збагатило учасників комплексом важливих знань у правовій сфері: вони не просто зрозумілиряд положеннь права, а відпрацювали моделі правомірної поведінки у певних життєвих ситуаціях.

Матеріал взято з My WebPage
Переглядів: 525 | Додав: Організатор | Рейтинг: 0.0/0