Головна » 2015 » Червень » 12 » Урочище Кип'яче
Урочище Кип'яче

«Життя прожити – не поле перейти», – гласить народна мудрість. Ми всі переживаємо непростий етап  нашого життя: є тут і складнощі, і горе, і смуток, але і радощі є також. Хочеться поділитись з Вами,  дорогі земляки, цією радістю.

У Бородянскій школі № 2 уже другий рік читається факультативний курс «Основи християнської етики». Низький уклін всім людям, які сприяють тому, щоб світло християнської віри торкнулось душ наших дітей, нашого сьогодення і нашого майбутнього. Мета програми цього курсу полягає у збагаченні дітей духовно-етичними знаннями, відродженні життєстверджуючого мислення, у формуванні світогляду українського громадянина-патріота на тисячолітніх засадах відданості Богові, Вітчизні та своєму народу. Християнська віра протягом багатьох століть формувала душу українського народу, його самобутню культуру і благочестя. У православній вірі народилися наші батьки, з нею вони зростали, долали життєві труднощі. І наші діти мають черпати цілющу воду із джерела духовної спадщини свого народу.

Духовність здобуваєтся важкою працею. Найвищий щабель духовності – любов. Добро живе в люблячому серці, бо любов возвеличує людину, вона тримає її на світі. Без любові люди давно б загинули. Людина, яка любить, стає привабливою, чуйною, доброю, відповідальною за долю того, кого любить – рідних, близьких, природу, рідну землю, Батьківщину. Любов – це велика праця душі людської. Любити нелегко, особливо ближнього. Але любові можна навчитися. Навчившись любити, людина навчається розуміти, вибачати, довіряти, бути здатною до самопожертви. Світ, в якому ми живемо, потребує нашої любові. Ось що написали учні 5-6-х класів про уроки християнської етики, які викладає Мазур Л.С.:

– потрібно бути вдячним Богу за дар життя, за вічну душу, за рідних, за цю прекрасну природу рідного краю, за добрих людей, а за поганих – молитися, щоб Бог допоміг їм стати кращими, добрішими;

– кожна дрібниця – важлива в житті;

– потрібно бути наполегливим у добрих справах;

– мале добро має велике значення, якщо його творити все життя;

– потрібно робити маленькі добрі справи, а потім вони виростуть у «велике» серце доброї людини;

– хочу, щоб більше моїх друзів потрапили у невід Слова Божого, щоб родичі мої не лихословили, жили мирно, не платили злом за зло, а перемагали його добром;

– я – щаслива людина, бо вірю в Бога, маю гарну родину, яка мене любить, хороших друзів, школу, мудрих вчителів, маю безсмертну душу.

Цього навчального року діти нашої школи готували на уроках християнської етики та брали участь у концерті в центрі «Довіра» до Дня жінок-мироносиць, ходили на екскурсію до храму Архистратига Михаїла, до Михайлівського джерела. Вражаючою для 65-ти школярів  стала червнева паломницька поїздка до православних святинь в урочищі Кип'яче, що в Житомирській області.

Хочеться подякувати отцю Віктору, настоятелю храма Архистратига Михаїла, Кухар Валентині Іванівні, начальнику  районного відділу освіти,  за транспорт для наших юних паломників, а також директору школи № 2 Лазутіній Олені Вікторіні та колегам-учителям, батькам, водіям, нашій шкільній  медсестрі Крицькій Галині Іванівні – за тепло їхніх душ, за батьківську опіку  і піклування про дітей. Щира подяка отцю Василію, який духовно окормляв наших паломників в їх поїздці по святих місцях. Отож, творімо  добро, поки є час, робімо наше життя кращим, чистішим, ближчим до Бога.

З  повагою Л.С. Мазур,

учитель християнської етики  Бородянської СЗОШ I-III ступенів № 2