Головна » 2011 » Лютий » 9 » Семінар бібліотекарів та зустріч з письменницею
Семінар бібліотекарів та зустріч з письменницею
За матеріалами засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів,  зустрічі шкільних бібліотекарів району та учнів школи  із українською дитячою письменницею Зіркою Мензатюк.

27 січня 2011 року в Бородянській СЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на тему: «Робота шкільного бібліотекаря щодо підвищення інформаційної компетентності творчо обдарованого школяра».
У роботі семінару брали участь методист  відділу освіти Бородянської райдержадміністрації Кириленко Людмила Петрівна  та директор школи  Лазутіна Олена Вікторівна.
У своєму виступі  Лазутіна О.В. презентувала спільну роботу  шкільної бібліотеки, педагогічного колективу та батьків щодо виховання успішної самоосвітньої навчально-пізнавальної, творчої діяльності школярів.
Про бібліотечні форми підтримки обдарованих дітей школи та вчителів розповіла завідувач шкільної бібліотеки Слеб О.Ф.
З науково-дослідницькою роботою за творчістю письменниці-землячки Тамари Мельниченко, яку написала учениця Книжник Діана у 2010 році і стала призером ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України із літературознавства, ознайомила присутніх бібліотекар шкільної бібліотеки Свінціцька Г.П.
Учасники засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів виробили та схвалили рекомендації, спрямовані на оптимізацію роботи шкільного бібліотекаря щодо підвищення інформаційної компетентності  обдарованих школярів, зокрема: вказано на необхідність активно спрямовувати роботу шкільних бібліотек на розвиток пізнавальних інтересів та творчих здібностей учнів; забезпечити вільний доступ до різних інформаційних джерел у бібліотеках закладів освіти; приділяти особливу увагу вихованню інформаційної культури та культури читання на заняттях з основ бібліотечно-бібліографічної грамотності школярів.
Шкільні бібліотекарі району та учні 5-х, 7-х класів зустрілися з українською дитячою письменницею Зіркою Мензатюк, лауреатом літературної премії ім. Лесі Українки і літературної премії ім. Наталі Забілої, яку запросили до школи.
Презентацію життєвого і творчого шляху письменниці підготували учні
7-А, 7-Б, 10-А класів. У літературно-музичній композиції «Твори, написані серцем» (розробники сценарію Івахненко О.М.,  учитель української мови й літератури, Слеб О.Ф., завідувач шкільної бібліотеки) відома авторка казок для найменших читачів представлена як письменниця, що подарувала старшим читачам мініатюрні есе про свої найулюбленіші квіти. ЇЇ нова книга «Український квітник», що нещодавно вийшла у видавництві Грані-Т, презентувалася вперше під час зустрічі письменниці з школярами.
Переможець районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий відгук на сучасну дитячу прозу» Баглай Діана, учениця 5-Б класу, подарувала письменниці на згадку про зустріч свій відгук на книгу Зірки Мензатюк «Як до жабок говорити».
Переглядів: 775 | Додав: Nazaretto | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2011  »